پارامور (به انگلیسی: ‎Paramore ) یک گروه راک آمریکایی و نامزد دریافت جایزه گرمی است که در سال ۲۰۰۴ شامل اعضای هیلی ویلیامز^ (خواننده، کیبورد)، جاش فارو^ (گیتار)، جرمی دیویس^ (گیتار بیس)، زاک فارو^ (درام) و تیلور یورک^ (گیتار) در فرنکلین^، تنسی، آمریکا شکل گرفت. گروه اولین آلبوم خود را در سال ۲۰۰۵ با نام تمام آنچه ما می‌دانیم در حال سقوط است (به انگلیسی: ‎All We Know Is Falling ) منتشر کرد. دومین آلبوم آنها در سال ۲۰۰۷ به نام آشوب! (به انگلیسی: ‎!Riot ) به انتشار در آمد در حالی که مجوز آلبوم پلاتینی در آمریکا، آلبوم طلایی در انگلیس، ایرلند و نیوزیلند را کسب کرد. آلبوم سوم پارامور با نام چشمهای تر و تازه (به انگلیسی: ‎Brand New Eyes ) قرار است ۲۹ سپتامبر سال ۲۰۰۹ منتشر شود.

تاریخچه
در سال ۲۰۰۲، خوانندهٔ گروه، هیلی ویلیامز، در ۱۳ سالگی از شهر خود، مریدیان، میسیسیپی به فرنکلین، تنسی رفت و در آنجا در حالی که در انتظار یک آموزشگاه ملی بود با دو برادر، جاش و زاک فارو، ملاقات کرد. مدت کوتاهی پس از رسیدن، وی به یادگیری درسهای خوانندگی نزد برت منینگ پرداخت. در هر حال، اولین اعضای تشکیل دهندهٔ پارامو، ویلیامز و بیسیست آنها جرمی دیویس، همراه یکی از دوستان به نام کیمی رید، در یک گروه پانک به نام کارخانه(به انگلیسی: ‎The Factory ) شرکت کردند، در حالی که برادران فارو بعد از مدرسه با یکدیگر به تمرین می‌پرداختند. فرد دیگری که به زودی به پارامور می‌پیوست، «در مورد تمام چیزهای زنانه عصبی بود» در مورد ویلیامز به عنوان خواننده نیز چنین بود، اما به دلیل آنکه آنها دوستان بسیار خوبی برای یکدیگر بودند، ویلیامز برای آنها نوشت و سرانجام این مشکل حل شد. در نهایت گروه به طور رسمی به وسیلهٔ جاش فارو(گیتاریست اصلی/همخوانی)، زاک فارو(درام)، جرمی دیویس(بیس) و هیلی ویلیامز(خوانندهٔ اصلی) در سال ۲۰۰۴،به علاوهٔ همسایهٔ ویلیامز با نام جیسون باینم(گیتار ریتم) شکل گرفت. با نظر ویلیامز، نام «پارامور» از نام مادر یکی از اولین نوازنده‌های گروه گرفته‌ شد. هنگامی که گروه با معنای دیگر واژهٔ پارامور با املایی متفاوت(Paramour) به معنای «عاشق اسرار آمیز» آشنا شد، تصمیم گرفت تا این اسم را با املای Paramore برای خود برگزیند. اولین ترانه‌ای که اعضای گروه با یکدیگر ساختند «توطئه»(به انگلیسی: ‎Conspiracy ) نام داشت که بعدها در اولین آلبوم آنها نیز قرار گرفت. در همان سالها پارامور در مناطقی خارج از نشویل کنسرتهایی داشتند، که شامل جشنواره Purple Dorr و Warped Tour می‌شدند.

گروه پارامور به شهر اورلاندو در فلوریدا بازگشت تا به ضبط اولین آلبوم خود،تمام آنچه ما می‌دانیم در حال سقوط است، بپردازد، اما مدت کوتاهی پس از بازگشت آنها، دیویس به دلایلی شخصی گروه را ترک کرد. چهار عضو باقیماندهٔ گروه ضبط آلبوم را ادامه دادند و ترانهٔ «تمام آنچه ما می‌دانیم» در مورد رفتن او نوشتند و سپس تصمیم گرفته شد که تمام آنچه ما می‌دانیم در حال سقوط است را در همین مفهوم پایه‌ریزی کنند. کاور این آلبوم نیز حس غمی که گروه پارامور را فراگرفته بود منعکس می‌کرد، همان طور که ویلیامز توضیح می‌دهد: «مبلی بر روی جلد تمام آنچه ما می‌دانیم در حال سقوط است قرار دارد، ولی کسی جز سایه‌ای آنجا حضور ندارد، همهٔ اینها به خاطر ترک جرمی بود و ما حس می‌کردیم همیشه یک جای خالی بین ما وجود دارد»ضبط تمام آنچه ما می‌دانیم در حال سقوط است سه هفته زمان برد، و کارهای تبلیغاتی تنها چهار عضو باقیمانده را برجسته کرد. قبل از برگزاری تورها، گروه جان همبری(بیسیست) را به جای دیویس آماده کرد. طی همان تابستان، پارامور در صحنهٔ Shira Girl از تور سال ۲۰۰۵ Warped حضور پیدا کرد. پس از تقاضاهای بسیاری که گروه، دیویس پس از پنج ماه دوری به جای همبری به جمع گروه پیوست. تمام آنچه ما می‌دانیم در حال سقوط است در ۲۴ ژوئیه ۲۰۰۵ منتشر شد و به رتبهٔ سی‌ام در Billboard's Heatseekers Chart دست یافت. پارامور ترانهٔ «فشار»^ را به عنوان اولین تک آهنگ از اولین آلبوم خود همراه با موزیک ویدیویی ساختهٔ شین دریک بیرون داد، اما این ترانه جایی در جدول ترانه‌ها کسب نکرد. در این ویدیو گروه در حال اجرا در یک انبار است , که در اثر فشار ناگهان آب از لوله‌های این انبار به بیرون سرایت می‌کند. گروه در ماه ژوئیهٔ همان سال، ترانهٔ «اضطراری»^ را به عنوان دومین تک آهنگ آلبومشان همراه با ویدیویی که آن را نیز شین دریک برایشان ساخته بود منتشر کرد که در آن هانتر لام^ که به جای گیتاریست پیشین گروه،باینم ،آمده بود نیز حضور داشت. ویدیوی این آهنگ اجرای گروه را به گونه‌ای متفاوت نشان می‌دهد. این بار اعضای گروه در لباسهایی پوشیده شده‌اند و در حال مداوای بدن خونی خود هستند. سومین تک آهنگ آلبوم آنها «تمام آنچه ما می‌دانیم» محدودیت نوبت پخش نسبت به دو تک آهنگ قبلی منتظر شد. ویدیوی این ترانه شامل گلچینی از اجراهای زندهٔ گروه در پشت صحنه و بر روی صحنه بود.

در ژانویهٔ ۲۰۰۶، گروه در تور Winter Go West شرکت کرد جایی که آنها در کنار دو گروه اهل سیاتل، Amber Pacific و The Lashes، به اجرا پرداختند. در ماه فوریه، ویلیامز در ترانهٔ «Keep Dreaming Upside Down» از گروه October Fall خواند. آنها تور خود در بریتانیا را از ۵ تا ۱۵ اکتبر ۲۰۰۶ برگزار کردند و تور آنها در یکی از باشگاههای شبانهٔ لندن با نام Mean Fiddler به پایان رسید. آنها سپس ترانهٔ «قهرمان من»^ از گروه فو فایترز را برای فیلم صدای سوپرمن به عنوان موسیقی متن فیلم بازخوانی کردند که این ترانه در ماه ژوئن سال ۲۰۰۶ منتشر شد. طی تابستان ۲۰۰۶، پارامور اجراهای مختصری از تور Warped Tour داشت، بیشتر در صحنه‌های Volvom و Hurley، و اولین شب آنها در صحنهٔ اصلی در شهر خود آنها یعنی نشویل بود. اولین تور پارامور در امریکا از ۲ اوت ۲۰۰۶ آغاز شد که در آن با پشتیبانی گروه‌های This Providence، Cute Is What We Aim For و Hit The Lights تمام بلیت‌های گروه به فروش رفت. در همان سال پارامور با رأی خوانندگان مجلهٔ بریتانیایی کرنگ!^ به عنوان «بهترین گروه تازه تأسیس» و ویلیامز به عنوان دومین «زن سکسی» انتخاب شدند.

در سال ۲۰۰۷، مجلهٔ بریتانیایی NME از پارامور به عنوان یکی از ده گروهی که در «New Noise 2007» شرکت می‌کنند، نام برد. در ماه ژانویه، گروه اجرایی آکوستیک برای افتتاحیهٔ با شکوه تور Warped Tour در Rock and Roll Hall of Fame کرد. پارامور باری دیگر در مجلهٔ کرنگ حضور یافت؛ درحالی که، ویلیامز عقیده داشت که مقاله یک تصویر نادرست از گروه را به تصویر کشیده‌است، به خصوص به خاطر اینکه مقاله بیشتر تمرکز خود را بر ویلیامز به عنوان عضو اصلی گروه کرده‌بود. بعد از آن ویلیامز مجله را به LiveJournal مربوط به گروههای موسیقی همراه با این نوشته: «ما این کار را بدون همکاری نمی‌توانستیم انجام دهیم. معذرت می‌خواهم اگر کسی از مجلهٔ کرنگ را ناراحت می‌کنم ولی فکر نمی‌کنم که در این مقاله یک کلمه حقیقت هم نوشته شده باشد» فرستاد. در ماه آوریل، ویلیامز در ترانهٔ «Then Came To Kill» از گروه The Chariot خواند. گروه در اوایل سال ۲۰۰۷ توری همراه با گروه‌های This Providence، The Almost و Love Arcade ترتیب داد.5 comments so far

Add Your Comment
 1. I don't understand what is this text about but the pictures are great !specially the girl with the red-blond hair!!

 2. عالیه قشنگه ولی خیلی ریز مینویسی
  موفق باشی بای

 3. سلام خوبي ؟؟؟
  ممنون كه سر زدي
  وبلاگ شما هم خوشمله
  در مورد امو هاس ديگه بايدم خوشمل باشه
  بازم بيا
  راستش 3 ساعت داشتم اين قسمت نظرات رو نگاه مي كردم !!!!!!!
  اولين باره كه تو بلاگر ميام !
  باباي

 4. اپم اگه دوست داشتی بیا

 5. سلام بچه ها !! صدای خواننده ی گروه دیوونه کنندست به خدا !! همتون باید گوش کنین ، عاشقش می شین ...