مای کمیکال رومنس (به انگلیسی:‎My Chemical Romance ‏) که اغلب به صورت MCR مخفف می‌شود، گروه راک ۵ نفرهٔ آمریکایی است که کار خود را در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد. خاستگاه گروه ایالت نیوجرسی آمریکاست. اعضای گروه به ترتیب سن عبارتند از:
جرارد وی (Gerard Way) : خواننده
ری تورو (Ray Toro) :لید گیتاریست و خواننده هم‌آوا
باب بریار (Bob Bryar) : درامر
مایکی وی (Mikey Way) : بیسیست
فرانک آیرو(Frank Iero) (۲۰۰۲ به بعد): ریتم گیتاریست/خواننده دست دوم(اغلب مواقع جیغ‌های زمینه)

آن‌ها اولین آلبوم‌شان با نام گلوله‌هایم را برایت آوردم، عشقت را برایم آوردی را در سال ۲۰۰۲ و با لیبل آیبال رکوردز منتشر کردند. در سال ۲۰۰۴ به دنبال همان داستان‌های «عشق و انتقام»، آلبوم دوم را به نام هورا برای انتقام لذت بخش(Three Cheers For Sweet Revenge) به بازار عرضه کردند که فروش یک هفتهٔ آلبوم از فروش دوسالهٔ آلبوم قبل هم بیشتر بود. سومین آلبوم گروه به نام لشکر سیاه در سال ۲۰۰۶ روانهٔ بازار شد که مثل آلبوم دوم با موفقیت همراه بود. هردوی این آلبوم‌ها را کمپانی رِپرایز رکوردز منتشر کرده است. مای کمیکال رومنس تا به حال ۲ دی‌وی‌دی زنده در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ به بازار عرضه کرده‌است.
آن‌ها تا به حال چند آهنگ از آثار گروه‌های دیگر را بازخوانی کرده‌اند و چند آهنگ مستقل از آلبوم‌های‌شان هم منتشر کرده‌اند.

منتقدان زیادی مای کمیکال رومنس را یک گروه سبک emo یا پاپ پانک به شمار می‌آورند؛ مثل روزنامهٔ رولینگ استون که می‌گوید اِم‌سی‌آر سبک «ایمو راک» را به یک سبک واقعی تبدیل کرده‌اند. گرچه خود گروه سبک‌شان را راک، دنجروس پاپ یا وایلنت می‌دانند ولی کارهای آنها بیشتر آلترنتیو راک یا همان پانک راک و پُست هاردکور است.
اعضای اِم‌سی‌آر گروه‌هایی را که روی موسیقی‌شان تاثیر گذاشته‌اند
بُن جووی، آیرن میدن، اسمشینگ پامپکینز، کویین، بلک فلگ، کیور، بیستی بویز و میسفیتس می‌دانند و البته کتابهای مصور و فیلم‌های ترسناک.

نحوه تشکیل گروه و انتشار آلبوم ها
جرارد وِی دانش‌آموختهٔ مدرسهٔ هنرهای تجسمی بود و پس از پایان تحصیلات‌اش در سال ۱۹۹۹، در یک فروشگاه کتاب‌های کمیک در نیویورک کار می‌کرد. در روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ او شاهد حادثهٔ حملهٔ تروریستی به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک بود. مشاهدهٔ آن حادثهٔ ناگوار تاثیر زیادی روی جرارد گذاشت و باعث شد در هفته‌های بعد، در دیدگاه‌اش به زندگی تغییر ایجاد شود. حدود یک هفته بعد، جرارد در یک کافه با دوست دوران مدرسه‌اش مت پلیسیر ملاقات کرد و به او پیشنهاد تشکیل یک گروه موسیقی را داد.
اولین آهنگی که جرارد نوشت «آفاق و گردان درها» (Skylines and Turnstiles) نام داشت که بیانگر احساسات او در روز ۱۱ سپتامبر بود. جرارد در آن زمان نمی‌توانست هم بخواند و هم گیتار بنوازد. پس به یاد یکی دیگر از دوستان دبیرستانی افتاد و به‌زودی رِی تورو به آنها ملحق شد(گرچه سه سال بود که دست به گیتار نزده بود). «مریم مقدس»(اسم قبلی‌اش «چاقوهای بیشتری بیاور» بود) و «اطاقکها» اولین آهنگ‌هایی بودند که در اتاق زیرشیروانی پلیسیر ساخته و ضبط شدند. مایکی که برادر جوان‌تر جرارد -با تفاوت سنی ۳ سال- بود، از کارهای اولیه گروه خوشش آمد و به عنوان بیسیست در گروه شروع به کار کرد. سه ماه بعد گروه موفق شدند اولین آلبوم‌شان را ضبط کنند که یک سال بعد منتشر شد.
فرانک آیرو -که قبلاً گیتاریست و خوانندهٔ Pency Prep بود- تنها چند روز قبل از شروع ضبط آلبوم به آنها پیوست و به عنوان نوازندهٔ ریتم‌گیتار در ضبط آهنگهای «غروب‌های زودهنگام برفراز مونروویل» و «معشوقان ویرانی» گروه را همراهی کرد. Pency Prep در آغاز سال ۲۰۰۱ از هم پاشیده بود و فرانک از طریق شرکتی که کارهای‌شان را منتشر می‌کرد با اعضای اِم‌سی‌آر آشنا شد. بعدها فرانک اعتراف می‌کند که فقط چند دقیقه پیش از شروع ضبط آلبوم، آنها نوشتن نغمه‌ها را با آواز «این بهترین روز است» به پایان رساندند.
در ادامهٔ شیوهٔ روایت داستان‌های «خونین و رمانتیک» در آلبوم اول(که پرداختن به این تِم‌ها دلیل طبقه‌بندی آثار مای کمیکال رومنس در ردهٔ «ایمو راک» است) گروه، نوشتن و ضبط آلبوم دوم‌شان را شروع کردند که به نحوی ادامهٔ داستانهای پرماجرا و پیچیدهٔ آلبوم اول بود. در مورد شیوهٔ روایت این مجموعه می‌توان گفت که شخص اول این ترانه‌ها یک عاشق دیوانه ‌است و در برخی موارد مخاطب اشعار معلوم نیست. چیزی که مخاطب را جذب می‌کند فقط خونین بودن آنها نیست. گویی ترانه‌ها واقعاً جان دارند و از اعماق وجود انسان سخن می‌گویند.
بعد از موفقیتی که در سال ۲۰۰۴ و با انتشار آلبوم هورا برای انتقام لذت بخش نصیب گروه شد، آن‌ها شروع به برگزاری کنسرتهای جهانی کردند. در همین زمان بود که جرارد وی از مصرف بیش از حد الکل و البته مواد مخدر رنج می‌برد. گروه در ژاپن بود که جرارد به شدت بیمار شد و مجبور به ترک آن کشور شد. در همین حال مَت(نوازندهٔ درامز) که به قول اعضای گروه روی صحنه خرابکاری می‌کرد، از گروه اخراج شد و پس از آن‌که جرارد موفق شد اعتیادش را ترک کند گروه به کار خود ادامه داد. آن‌ها از طریق گروه The Used با باب برِیار آشنا شدند و او را به عنوان درامر جدیدشان انتخاب کردند. اخراج مَت از گروه جنجال به پا کرد و طرفداران گروه عصبانی بودند و می‌گفتند که چرا آن خوانندهٔ افسرده و الکلی باید در گروه بماند ولی مَت که خیلی خوب درامز می‌زند و یکی از موسسین گروه است باید اخراج شود.
در دهم آوریل سال ۲۰۰۶ گروه ضبط آلبوم سوم را به تهیه کنندگی راب کاوالو (بنام برای کار با گروه گرین دی) آغاز کردند. در ۳ آگوست همان سال و قبل از انتشار آلبوم یکی از ویدیوهای آن به نام«به لشکر سیاه خوش آمدید» منتشر شد که برخلاف کلیپهای قبلی توسط کارگردانی به نام ساموئل بیر(مشهور برای کار با گروه‌هایی مثل گرین دی و نیروانا) کارگردانی شده بود. پس از آن‌که آلبوم در ۲۳ اکتبر ۲۰۰۶ منتشر شد ویدئوی دوم آلبوم با نام «اتمام حجت عالی»[۳] در ۲۲ ژانویهٔ ۲۰۰۷ بیرون آمد. لباسهای سپاهی گروه که شبیه لباسهای یک دورهٔ بیتل‌های دههٔ ۶۰ بود زبانزد «لشکر» آنهاست. و موضوع اصلی آن آلبوم، یک بیمار در حال مرگ است که زندگی نه چندان درخشانش از جلوی چشمانش می‌گذرد. این ویدیو خیلی قشنگه ، حتما برای دانلود آپ میکنم.

در سال ۲۰۰۷ و در پی انتشار آلبوم مرا بخور، مرا بیاشام مریلین منسون، ترانهٔ «نقص صادقانه‌ترین شکل چاپلوسی» از آن آلبوم، نوعی حملهٔ منسون به اعضای اِم‌سی‌آر عنوان شد-که البته خود منسون این موضوع را انکار کرد- ولی بعدها در مصاحبه‌ای این‌طور عنوان کرد که اعضای اِم‌سی‌آر در پی نوعی تقلید غم‌انگیز سطحی و رقت‌بار از کارهای او هستند. در واکنش به این صحبت‌ها فرانک به مجلهٔ !Kerrang گفت: منسون فقط برای نشریه‌ها صحبت می‌کند. ما هیچگاه اسم‌مان را از روی نام یک دختر و یک قاتل زنجیره‌ای ندزدیدیم. خوشحال می‌شدم اگر منسون جلوی خود ما این حرف‌ها را می‌زد، ولی هرگاه او را دیدم فقط به من لبخند زده‌است!
در سپتامبر همان سال دختر نوجوان سیزده ساله‌ای به‌نام «هانا باند» در کنتِ بریتانیا، خود را حلق آویز کرد؛ بعدها در بهار سال ۲۰۰۸ والدین «هانا باند» با تاکید به این که دخترشان از emo fashion پیروی می‌کرده گروه اِم‌سی‌آر را متهم به تحریک فرزندشان به خودکشی کردند. گرچه اِم‌سی‌آر همیشه شعارشان نجات دادن انسانها بود و جرارد که روی صحنه فریاد می‌زد: اگر احساس ناراحتی و افسردگی دارید با کسی حرف بزنید و تنها نباشید. این خیلی بد است؛ اما هیچگاه خودکشی نکنید، زیرا که آن چیزی جز یک کار مزخرف نیست. و یا اینکه وی می‌گفت: بعضی گروه‌ها متاسفانه دارند ایمو بودن را تشویق می‌کنند، اما من در گروهمان چیزی نمی‌بینم که ایموگرایانه باشد. او می‌گفت: ایمو همه‌اش یک آشغال به‌دردنخور است.
اما روزنامهٔ محلی «دیلی میل» آنها را متهم به ایمو بودن و تحریک نوجوانان به خودکشی کرد. روز ۳۱ می‌ ۲۰۰۸ طرفداران گروه تجمع بدون خشونتی در برابر ساختمان روزنامه در لندن برگزار کردند و به موضع «دیلی میل» در قبال گروه محبوب‌شان اعتراض کردند. در نهایت گروه پیامی منتشر کردند که طی آن ضمن اعلام هم‌دردی با خانوادهٔ «هانا باند»، بر مواضع‌شان در نفی خشونت و خودکشی تاکید کردند.
گروه در تعدادی از آثارشان هم-مانند ترانهٔ «خیابان گورستان»-به موضوع خودکشی و مخالفت با این عمل پرداخته‌اند.پوستم به خاطر آپ کردن این عکسا کنده شد ولی با این حال همرو آپیدم . فکر کنم لایق یه نظر کوچولو باشن دیگه...

14 comments so far

Add Your Comment
 1. woooooow
  آهنگاشونو چند باري شنيده بودم
  ولي چيزه زيادي ازشون نميدونستم
  حتي اسم كامل گروهشونو!!!
  عكساشونم خيلي قشنگ بود
  خداييش دستت طلا
  ميسسي
  موفق باشين
  دوستتون ميدالم
  باباي

 2. mmmm!che bio kameli bud!

 3. i love this band !awesome musicians ! they rock besides they're handsome guys, aren't they ? ! !!

 4. سلااااااااام
  دیر که نیومدم تواوین فرصت سعی کردم خودمو برسونم مرسی که خبر دادی

 5. hi
  bio kheyli khofi bud
  misiii
  aksasham ali bood
  shoma har dafe up mikonid be man khabar bedid
  akhe man khodam dir up mikonam
  mersiiiiiiiiiiii
  felan bye ta hi

 6. vebet khoo0o0o0ojmele..
  melsssssssssssssssssi o0o0madi pishshsham bazam bia o0o0nvara..
  az tarifetam khehli mamno0o0o0o0n..
  fejlan...........

 7. salam mishe ye pishnehad konam neveshtehaton kheyli rize adam chashash monhadem mishe ta bekhone yekam dorshtar konid fontesho lotfan!

 8. ملسسسسسسسسسسي عجيجم..

  منم لينكيدمت..

  بيا پيششششما..

  فجلا..

 9. لام مرس یمنم لینکت کردم

 10. hi
  khili ghashang bod
  tnx

 11. .

 12. [قلب][قلب][قلب][نیشخند][قلب][نیشخند]UuUuUuUupaM[نیشخند][قلب][نیشخند][قلب][قلب][قلب]I♥U`•.¸
  [قلب][قلب][قلب][نیشخند][قلب][نیشخند]UuUuUuUupaM[نیشخند][قلب][نیشخند][قلب][قلب][قلب]I♥U`•.¸
  [قلب][قلب][قلب][نیشخند][قلب][نیشخند]UuUuUuUupaM[نیشخند][قلب][نیشخند][قلب][قلب][قلب]I♥U`•.¸
  [قلب][قلب][قلب][نیشخند][قلب][نیشخند]UuUuUuUupaM[نیشخند][قلب][نیشخند][قلب][قلب][قلب]I♥U`•.¸
  [قلب][قلب][قلب][نیشخند][قلب][نیشخند]UuUuUuUupaM[نیشخند][قلب][نیشخند][قلب][قلب][قلب]I♥U`•.¸

 13. می خوای ببینی باید آشنا شیم با هم بعد می تونی ببینی
  Yahoo ID! : dkjicsow

 14. ok
  i like it
  blackevil90