اسم گروه: Mudvayne هیچ معنی خاصی نداره و Chad Gray خواننده گروه این اسم رو برای گروه انتخاب میکنه و اعضای دیگه اونو قبول می کنند. مادوین توسط مدیر گروه Slipknot پایه گذاری شد که متاسفانه در سال 2004 پیش از انتشار آلبوم سوم گروه به خاطر سرطان مغز فوت کردن !
گروه جوایز زیادی از جمله برای ویدیو هایش بدست اورده است. جوایزی چون MTV2 Video Music Award در سالهای 2001و 2002 و جایزه ی گرمی در سال ۲۰۰۵ برای آهنگ Determind .
مادوین با گروه هایی همچون Slipknot-Korn-System Of A Down-Motley Crue-Rob Zombie-Black Label Society-Metallica-Deftones-Limp Bizkit-Linkin Park و خیلی های دیگه هم تور بوده.به نظر من برتری گروه نسبت به گروه های هم دوره و پیش رو خودش در سادگی موسیقیشونه که در عین سادگی بسیار قوی و پر محتواست.Chad می دونه در چه جاهایی جیغ بکشه و چه جاهایی آروم بخونه.تلفیق این دو تا باعث پیشرفت سریع و رسیدن به موفقیت هاشون شد.از اینکه بیوگرافی یکمی قاطی پاطی بود به بزرگی خودتون ببخشید...

اعضای گروه مثل بعضی گروه های دیگه از شکل و قیافه ای خاص برخورداند هر چند این اشکال نیز عوض می شدند. از این نظر شاید به یاد گروه Slipknot بیافتید.از نظر موسیقی هم بعضی ها عقیده دارن که شبیه به Slipknot هستن که من چنین عقیده ای ندارم.البته این دو گروه خیلی با هم دوست هستند و هوای هم رو دارن.از جمله Slipknot که در تورهای خودش از Mudvayne دعوت کرده بوده یا Shawn Grehan از همان گروه Slipknot بهشون کمک کرده.بعضی ها هم SoulFly وMachine Head رو شبیه Mudvayne می دونن که باز من اصلا با این موضوع موافق نیستم. اگر آهنگ های گروه رو شنیده باشید شاید سخت باشه که بدونید چه سبکی دارن ولی در کل Alternative Metal هستن و همونطور که خودتون هم می دونید این شاخه از متال از تلفیق سبک های مختلف بهره می بره.خود گروه معتقدند سبکشون Math Metal هستش(Mass Metal نه!!!).آهنگهایی مثل Dig-Death Bloomse-Internal Primates Forever- -1-Severed-Prod-Cradle-
از آلبوم اول میان طرفدارانشون خیلی مورد توجه قرار گرفت مخصوصا Dig و دو Single این آلبوم هم Prod و Death Bloomse هستن.در آلبوم دوم هم اهنگ های:Not Falling-The Patient Mental --Silenced-World So Cold- Mercy, Severity-Trapped In The Wake Of A Dream-Shadow Of A Man
نیز خیلی مورد توجه قرار گرفت.World So Cold و Not Falling هم دو Single این آلبوم بودند.و در آلبوم سوم هم آهنگ های:Happy?-Forget To Remember-Choices-TV Radio-Fall Into Sleep-All That You Are
مورد توجه قرار گرفت.که در ایران آهنگ Forget To Remember رو متال بازا خیلی حال کردن باهاش.
Determined وHappy? هم Single های این آلبوم بودند.بد نیست بدونید Forget To Remember رو تیتراژ پایانی فیلم موفق Saw 2 و Not Falling هم بروی فیلم Ghost ship قرار گرفتند.

hd مصاحبه ای رو براتون آماده کردم که مال سال 2001 هست.این مصاحبه شما رو بیشتر با ویژگی های Mudvayne آشنا خواهد کرد فعلا این میتونه خوب باشه:
اسم Mudvayne از کجا اومده؟
sPaG: خواننده ی ما Kud این اسم رو سال1996 انتخاب کرد و معنی خواصی نداره. شاید داستانهایی رو شنیده باشید، بخصوص داستان های آمریکایی،در مورد بیگانگان، ارتباطی که با آگاهی های بیگانگان داشتیم که مارو برانگیخت از ان آگاهی ها به عنوان وسیله ای برای ترویج استعمار آمریکا استفاده کنیم.این یک ایده ی بالقوه است وشما هم می توانید بگووید بله هم نه، ولی در هر صورت جالبه...
در مورد عنوان LD 50 که یک ترکیب شیمیایی است...چرا این عنوان؟
sPaG:این عنوان یک اصطلاح دارو شناسیه که درصنعت داروسازی به خصوص برای استاندارد سازی سمی بودن مواد شیمیایی استفاده می شه.شاید در کتاب های بزرگ داروشناسی،دانشمندان داروشناسی برای هر چیز مجزایی که شما در بدنتان دارید یک استاندارد سازی دارند. این هنگام نوشتن آلبوم یک تشبیه مفید برامون بود.
شما اهل Peoria هستید، که یک جای کوچک در Illinois هست، آیا این یک عامل اصلی در شکل گرفتن Mudvayne بود؟
Gurrg: بله البته،این خیلی مهمه،قطعا جایی که ما ازش اومدیم ارتباط مستقیمی با Mudvayne داره.
sPaG : خیال پردازی های بلند یک نکته ی جالبه و من می خوام از اینجا شروع کنم. جایی که از آن آمده ایم، زمینه ی فرهنگی ضعیف و فقدان اساسی فرهنگ وجود دارد نتیجتا شما مجبور می شوید خیالتونو به جایی که فرهنگ ضعیفی وجود دارد بکشید، شما در خیالتون زندگی می کنید، شما در دنیای رسانه زندگی می کنید، یا شاید به عبارتی، شما در دنیای کمدی زندگی می کنید، با کارتون ها، با بازیهای رایانه ای، و با موزیک. پس در آن دنیای خیالی، شما با یک زندگی جدید روبرو می شوید، با یک فرهنگ جدید روبه رو می شوید، پس این بی تردید روی مسیری که الان گروه هست تاثیر می گذارد. وقتی که شما فرهنگ غنی داشته باشید بیگانگان چه معنی ای دارند؟ ساختمان های 4000 ساله مثل ساختمان های شما در اروپا، این مهیج آور است، مایه ی غنای فرهنگی است. اگر ما این چنین فرهنگی داشتیم، شاید توجهمان به ستاره های بالای سرمان نبود، یا فکرکردن در مورد سیاره های دیگر!
شما اولین lp ساخته ی خودتان " Kill I oughta " را در 1000 کپی عرضه کردید: آیا شانسی وجود دارد که آن را دوباره در بازار ببینیم؟
sPaG: نه، کپی ها همه جا الآن وجود دارد و دست به دست می شود، ما به جلو می رویم و به عقب بر نمی گردیم.
این سوال فقط برای طرفداران محلی شما بود...
sPaG: بله، تهیه کردن یه چیز محلی برای ما یک نیاز اساسی بود، چرا که گهگاهی روش کار کرده بودیم! سه تا از آهنگ های " Kill I oughta " زنده هستند که ما فقط خودمون را دنبال کردیم. ما می خواهیم یک چیزی برای طرفداران داشته باشیم. ولی ما از این ظبط اصلا ناامید نشدیم.
Ryknow : یک پیش قدمه،و مثله " LD.5O " یک پیش قدم برای کارهایی است که در آینده می آید.ما نمی خواهیم به گذشته بنگریم و بعد احساس پشیمانیآیا شما می توانید این ایده ی " math metal " را توسعه دهید؟
sPaG: خوب، مردم همیشه تلاش می کنن که یه نامی رو هر کاری که می کنیم بزارن، این فقط یه شوخی بود بین من و Kud ما گفتیم: چطوری! این math metal یه چرتکه هم لازم داره! بطور وضوح اعداد در ورای راهی که ما موزیکمان را می نویسیم نقش دارند، وشاید نقش اعداد در بسیاری از آهنگ های متال بخصوص نباشد. از این جهت " math " یک کنایه برای ساده کردن مفاهیم و علامت ها است. اصطلاح math بطور کنایه ای خیلی درخورشه.
شما گفتید که ایده ی شما درست کردن کاراکترهایی با استفاده از آرایش ها و چهره های کاذب است: کی و چگونه این ایده به نظرتان رسید؟
sPaG: ما هیچ هویت خاصی به این گریم ها ندادیم این گریم ها چیزهایی هستند که ما از آنها روی صحنه استفاده می کنیم تا یک جنبه ی مجازی به شوهایمان اضافه کنیم. ما هیچ کاراکتر خاص یا شخصیت خاصی را با این گریم ها نمی سازیم. ما آن را تنها به عنوان یک کمک و یک محرک مجازی استفاده می کنیم و ما آنچنان با آن واقعی برخورد نمی کنیم، که خطرناکه اگه شما یه چیز مثله گریم را خیلی واقعی کنید، شما احتمال های پیشرفت، تحول و حرکت به جلو را به روی خود می بندید.
Ryknow: ما سعی می کنیم کار مشابهی را روی ویدئوها هم انجام دهیم، سعی می کنیم که چیزهایی داشته باشیم که از آنچه هستیم متفاوت باشیم تا بتوانیم به فراخور آن، کارهای متفاوتی انجام دهیم. شما باید به این شکل باشید، چرا که این چیزیه که همیشه بودیم ، ولی نه، این چیزی نیست که ما همیشه بودیم ما نسبت به اوایل خیلی فرق کردیم، و ما در حال پیشرفتیم. اکنون، مردم چیزهای مختلف زیادی را خواهند دید. این خیلی مهمه.
sPaG: به عنوان یک صحبت حاشیه ای :شما می توانید از نام های روی صحنه ی ما، نام آلبوم های ما استفاده کنید.شما میتوانید من را وقتی که گریم دارم spag صدا کنید، ولی نمیتوانید در نهایت من را الان spag صدا کنید، وقتی که گریم ندارم. ما می خواستیم که پتانسیل مجازی گروه را بالا بریم و نه شخصیت ها را.
Ryknow: ما می خواستیم که انواع مختلف چیزها را توسعه دهیم، ولی شاید چیزهایی که برای انجام دادن پول کافی برای آنها را نداریم. ما دو دولار برای خریدن گریم داریم و نه هزار دلار برای لباس برای هر نفر ما، یا ویدئو سکرین های بزرگ.
مانند Tool ؟
sPaG: بله، مانند گروه های بزرگ مثله Pink Floyd، Nine Inch Nailsو...
Ryknow: ما رفتیم که Creed و Sevendust ببینیم. اونجا واقعا غیر طبیعی بود! ویدئو سکرین بزرگ و دراز 6 فوتی!! از نظر دید و فضا خیلی محرک و هیجان انگیز است، ما درنهایت می خواهیم اینچنین به جلو حرکت کنیم. بنابراین این اولین مسیری بود که ما یافتیم، که باید براساس ابزاری که در دست داریم و پولی که در جیب داریم به سمت آن حرکت کنیم. کنیم.اون موزیک ماست که همش با مردم حرف می زنه.

1 comment so far

Add Your Comment
  1. mahtab joon be eMo + Rock khoshumaD
    biographytam kheily kamel bud